Stillinger/tilmeldinger i UNGDOMSVOLLEY        
Grand Prix-turneringen 2015-16 Tilmeldinger      
I Stillingerne angives antallet af Grand Prix point               Til DM-kvalifikation 2016
Fr står for Fradrag af point for manglende spillere (mindre end 6 spillere).     & alternative stævner
Tilmeldt: 0    Rettidigt afbud: -    For sent afbud eller udeblivelse: 0                
HU21                                 Alternative stævner
Herrer 3/10 Fr 7/11 Fr 21/11 Fr 5/12 Fr 9/1 Fr 16/1 Fr Fr Point     27-feb 2/4
Ikast 2   3   2   -   -   2     9
Skovbkken HU21 - - -   - 2 - 2
Hornsyld -   1   -   -   -   -     1
HU18                             DM-Kvalifikation Alternative stævner
Herrer 3/10 Fr 7/11 Fr 21/11 Fr 5/12 Fr 9/1 Fr 16/1 Fr Fr Point 13/3 9/4 27-feb 2/4
Ikast 3   3   5   -   -   8     19 0 0 - -
Randers/Lyseng -   -   3   2   4   4     13
Gjellerup 1   1   1   1   1   2     7
Skovbakken HU18 -   -   -   5   -   -     5
Vendsyssel -   -   2   3   0   -     5
Skyum EftSkU18 - - -   - 2 - 2
Djurslands Eft.Sk. -   -   -   -   -   -     0 ja
HU16                             DM-Kvalifikation Alternative stævner
Herrer 3/10 Fr 7/11 Fr 21/11 Fr 5/12 Fr 9/1 Fr 16/1 Fr Fr Point 30-jan 12/3 27-feb 2/4
Ikast 3   4   3   -   -   12     22 0 0 - -
Hornsyld 1   2   1   -   2   8     14 0 0 ja
Bedsted -   1   -   -   -   6     7
Nr.Nissum/Hjerm -   -   -   -   -   4     4 0
HjÅbSk b -   -   -   3   -   -     3
Ry -   -   -   -   -   2     2
HjÅbSk a -   -   -   1   -   -     1
HU14                             DM-Kvalifikation Alternative stævner
Herrer 3/10 Fr 7/11 Fr 21/11 Fr 5/12 Fr 9/1 Fr 16/1 Fr Fr Point 31-jan 13/3 27-feb 2/4
Ikast 2   1   2   1   1   2     9 0 0 - -
Bedsted -   2   0   3   3   -     8 - - - -
Randers/Lyseng -   4   -   -   -   -     4 - - - -
DU21                                 Alternative stævner
Damer 3/10 Fr 7/11 Fr 21/11 Fr 5/12 Fr 9/1 Fr 16/1 Fr Fr Point     27-feb 2/4
Holstebro 2   -   -   -   -   -     2 - - - -
                            0
DU18                             DM-Kvalifikation Alternative stævner
Damer 3/10 Fr 7/11 Fr 21/11 Fr 5/12 Fr 9/1 Fr 16/1 Fr Fr Point 13/3 9/4 27-feb 2/4
Ikast 1 5   6   5   5   -   8     29 0 0
Ikast 2 3   4   7   -   -   12     26
Skive 2   3 -1 4   3   6   6     23
Gjellerup 1   2   3   1   2   2     11 0 0
Randers VK -   1   2   -   1   4     8
Skyum EftSkU18 - - -   - 4 - 4
Holstebro -   -   -   -   3   -     3 0 0 - -
Djurslands Eft.Sk. -   -   -   2   -   -     2 -
Skovbakken -   -   1   -   -   -     1
DU16                             DM-Kvalifikation Alternative stævner
Damer 3/10 Fr 7/11 Fr 21/11 Fr 5/12 Fr 9/1 Fr 16/1 Fr Fr Point 30-jan 12/3 27-feb 2/4
Randers/Lyseng - 4   5   8   9   18     44 0 0 - -
Bedsted -   9   3   6   7   14     39 0 0 - -
Holstebro Z - 5 -1 2   5   0   12     23 ja
Gjern DU16 -   -   -   4   6   10     20 0 -
Skive - 2   -   3   4   8     17 - -
Skjern - 3   0   2   4   6     15 - -
Holstebro Q 3   6   1   1   2   2     15 0 0
Gjellerup - 7   -   -   5   -     12 0 0
Hornsyld 1   1   -   -   1   4     7 - - ja
Hornsyld 2 -   -   -   -   -   -     0 - - ja
G/Nissum IF -   -   -   -   -   -     0 0
Skovbakken -   -   -   -   -   -     0 - - ja(5 sp.)
Ikast -   -   -   -   -   -     0 0 0
DU14                             DM-Kvalifikation Alternative stævner
Damer 3/10 Fr 7/11 Fr 21/11 Fr 5/12 Fr 9/1 Fr 16/1 Fr Fr Point 31-jan 13/3 27-feb 2/4
SKF -   3   2   2   3   -     10 0
Vendsyssel -   1   -   4   1   -     6 0
Ikast -   -   -   1   -   -     1
Holstebro -   -   -   -   -   -     0 0 0
Bedsted -   -   -   -   -   -     0 0 0
FÆLLES HU-RÆKKE                  
HerreUngd. 3/10 Fr 7/11 Fr 21/11 Fr 5/12 Fr 9/1 Fr 16/1 Fr Fr Point
Ikast HU21 4 11   6   -   -   22     43
Ikast HU18 7   8   7   -   -   18     40
Ikast HU16 5 -1 9   9   -   -   16     38
RaLy HU18 - - 5   6 6 14 31
Hornsyld HU16 2 4   3   -   4   12 25
SkovbakkenU18/21 - - -   9   8   - 17
Gjellerup HU18 1 5   2   5   2   2 17
Ikast HU14 3   1   1   3   1   4     13
Bedsted HU16 - 3 -   -   -   10 13
Vendsyssel HU18 - - 4   7 0 - 11
Bedsted HU14 - 2   -   4   3   - 9
Nissum/HjermU16 - - - - - 8 8
Hornsyld HU21 - 7 -   -   -   - 7
RaLy HU14 - 6 -   -   -   - 6
Ry HU16 - - - - - 6 6
Skyum EftSkU18 - - -   - 5 - 5
HjÅbSk HU16 b - - -   2   -   - 2
HjÅbSk HU16 a - - -   1   -   - 1
FÆLLES DU-RÆKKE
DameUngd. 3/10 Fr 7/11 Fr 21/11 Fr 5/12 Fr 9/1 Fr 16/1 Fr Fr Point
Skive DU18 4   13 -1 9   13   16   22     76
Ikast DU 18 1 8 16   10   15   -   24 73
Ikast DU 18 2 6 14   12   -   -   28 60
Randers VK/ Lyseng DU16 - 6 7   11   14   20 58
Bedsted DU16 - 11   6   10   13   18 58
Gjellerup DU18 3 12   8   8   10   10 51
Holstebro DU16/18z - 7 -1 5   9   11   16 47
Randers DU18 -   10   4   -   7   12     33
Gjern DU16 - - -   7   9   14 30
Skive DU16 -   2 -   6   5   8 21
Holstebro DU16q 2   8   3   2   3   2     20
SKF DU14 - 5 1   4   7   - 17
Gjellerup DU16 - 9 -   -   8   - 17
Skjern DU16 - 3 0   3   5   6 17
DjurslandE DU18 - - -   12   -   - 12
Vendsyssel DU14 -   4 -   5   3   - 12
Skyum EftSkU18 - - -   - 12 - 12
Hornsyld DU16 1 1   -   -   1   4 7
Holstebro DU21 5   -   -   -   -   -     5
Skovbakken DU18 - - 2   -   -   - 2
Ikast DU14 - - -   1   -   - 1
Teen 2
(Nr. 1-4 går videre til DM-kvalifikationsstævner 7/2 og 5/3 i Randers og Ålborg) 07-feb 05-mar
DU14 26.sep 25. okt 8. nov. 5. dec. 9. jan. 30. jan.
Lyseng  1 5 4 7 - - 17 ja ja
Randers 1 3 3 2 5 - - 13 ja ja
Skjern   - - - 4 - - 4
GNIF - - - - 4 - 4
SKF - - - 3 - - 3
Ikast - - 1 2 - - 3
Bedsted 1 - - - - 2 - 2
Skive - - - 1 - - 1
Bedsted 2 - - - - 1 - 1
HU14 26.sep 25. okt 8. nov. 5. dec. 9. jan. 30. jan.   07-feb 05-mar
Lyseng 1 5 5 5 7 - - 22 ja ja
Randers  3 3 3 3 - - 12 ja ja
Ikast 1 2 2 - 4 - - 8  
Gjern - - - 5 - - 5
Ikast 2 1 - - 2 - - 3
Lyseng 2 - - 2 - - - 2
Åbyhøj - - 1 1 - - 2
Funder - 1 - - - - 1