Grand Prix-Slutstillinger 2012-2013 i MJVB
Jyllandsserie/Serie 1,  Mixrækker og Ungdom
I Stillingerne angives antallet af Grand Prix point
Fr står for Fradrag af point for manglende spillere (mindre end 6 spillere).
FDR står for Fradrag af Dårligste Resultat. Sker før sidste spillerunde og kun i Ungdomsrækkerne
Tilmeldt: 0    Rettidigt afbud: -    For sent afbud eller udeblivelse: 0
Herreungdom 6. okt Fr 27. okt Fr 17. nov Fr 8. dec Fr 6. jan Fr 26. jan Fr 23. feb Fr 24. mar Fr FDR Stilling
Ikast HU18 A 7 6 9 13 10 12 9 28 6 88
Tjørring HU21 9 - 12 11 12 10 7 20 0 81
Djurslands HU18 A 7 5 10 9 7 9 6 22 5 70
Spentrup HU18 A 9 6 8 10 8 5 -1 - 24 0 69
Holstebro HU21 5 5 - 8 9 8 5 16 -1 0 55
Ikast HU18 B/HU16 4 4 6 6 6 6 3 -2 12 1 44
SKF HU18 3 3 5 7 -2 5 -1 7 -1 4 14 -1 3 40
Skjern HU16 2 2 2 4 4 2 2 10 2 26
Skovbakken HU18 4 4 0 5 3 - - 4 0 20
Vendsyssel HU18 - - - - - - - 18 0 18
Holstebro HU16 1 1 3 2 -1 2 4 1 6 1 18
Hornsyld HU21 8 - 7 -2 - - - - - 0 13
Lyseng/Skovb HU16 2 1 1 1 0 3 - 2 0 10
Gistrup HU16 - - - - - - - 8 0 8
SE-Volley 6 - - - - - - - 0 6
Gjern/Cent HU18 - - 4 - - - - - 0 4
Skive HU16 - - - 3 1 - - - 0 4
Spentrup HU18 B - 3 - - - - - - 0 3
Ry HU16 - - - - - 1 - - 0 1
Randers HU16 0 - - - - - - - 0 0
HU21 6. okt Fr 27. okt Fr 17. nov Fr 8. dec Fr 6. jan Fr 26. jan Fr 23. feb Fr 24. mar Fr FDR Stilling
Tjørring 3 - 3 3 3 3 3 6 0 24
Holstebro 1 2 - 1 1 1 1 2 -1 0 8
Hornsyld 2 - 1 - - - - - 0 3
HU 18 6. okt Fr 27. okt Fr 17. nov Fr 8. dec Fr 6. jan Fr 26. jan Fr 23. feb Fr 24. mar Fr FDR Stilling
Ikast A 3 4 5 7 7 5 5 10 3 43
Spentrup A 3 4 4 5 5 1 - 8 0 30
Djursland A 2 3 7 4 4 3 3 6 2 30
SKF 1 2 2 3 -2 2 -1 2 2 4 -1 1 13
Ikast B 1 3 3 2 3 - 1 - 0 13
Skovbakken 1 2 0 1 1 - - 2 0 7
SE Volley 2 - - - - - - - 0 2
Spentrup B - 1 - - - - - - 0 1
Gjern/Centrum - - 1 - - - - - 0 1
HU16 6. okt Fr 27. okt Fr 17. nov Fr 8. dec Fr 6. jan Fr 26. jan Fr 23. feb Fr 24. mar Fr FDR Stilling
Skjern 2 1 2 5 3 2 3 6 1 23
Holstebro 1 2 4 2 -1 2 4 1 4 1 18
Ikast - - - - - 6 - 10 0 16
Lyseng/Skovbak 2 1 1 1 0 3 - 2 0 10
Skive - - - 3 1 - - - 0 4
Ry - - - - - 1 - - 0 1
Randers 0 - - - - - - - 0 0
HU14 6. okt Fr 27. okt Fr 17. nov Fr 8. dec Fr 6. jan Fr 26. jan Fr 23. feb Fr 24. mar Fr FDR Stilling
Dameungdom 6. okt Fr 27. okt Fr 17. nov Fr 8. dec Fr 6. jan Fr 26. jan Fr 23. feb Fr 24. mar Fr FDR Stilling
Ikast DU18 A 12 11 16 15 20 18 16 32 11 129
Ikast DU16 A 8 9 18 12 15 15 14 28 8 111
Holstebro A DU21 10 7 15 13 18 16 12 26 7 110
Spentrup DU18 A 12 11 14 11 -1 14 -2 10 - 24 0 93
Djurslands DU18 A 6 9 13 9 11 11 9 22 6 84
Skovbakken DU16 A 8 6 11 5 10 9 7 14 5 65
Holstebro DU21 B 5 - - - 17 12 10 20 0 64
Bedsted DU18 7 10 - 0 16 13 13 - 0 59
Skovbakken DU18 - - 10 6 13 14 - 16 0 59
Skjern A DU14 4 5 7 7 12 8 6 10 4 55
Tjørring DU18 6 7 12 0 9 - - 12 0 46
Randers DU18 0 7 -1 0 3 -2 4 7 8 -2 18 -1 0 41
Spentrup DU21 10 10 - 10 - - 11 - 0 41
Holstebro DU16 3 6 9 4 8 4 5 - 3 36
Ilskov DU16 0 4 6 - 6 5 4 -1 - 0 24
Lyseng DU16 2 4 1 1 3 3 - 8 0 22
Holstebro DU14 1 2 4 - 5 2 1 2 0 17
Djursland DU18 B - 8 - 8 - - - - 0 16
Skjern B DU14 2 1 2 -1 2 2 1 2 6 -1 1 15
Ikast B DU16 0 3 5 0 7 - - - 0 15
Skjern DU21 11 - - - - - - - 0 11
Skovbakken B DU16 4 3 3 - 1 - - 0 0 11
Ikast DU14 - - - - - 6 0 4 -1 0 9
SE Volley DU18 9 - - - - - - - 0 9
Ikast DU18 B - 8 - - - - - - 0 8
Gjern DU16 - - 8 - - 0 - - 0 8
Randers DU16 - 2 - - - - - - 0 2
Ry DU16 - - - - - - 3 -1 - 0 2
Skovbakken DU 14 - 0 - - - - - - 0 0
DU21 6. okt Fr 27. okt Fr 17. nov Fr 8. dec Fr 6. jan Fr 26. jan Fr 23. feb Fr 24. mar Fr FDR Stilling
Holstebro A 2 2 2 3 3 3 4 6 2 23
Spentrup 3 2 - 1 0 - 2 - 0 8
Holstebro B 1 - - - 1 1 1 2 0 6
Skjern 3 - - - - - - - 0 3
DU18 6. okt Fr 27. okt Fr 17. nov Fr 8. dec Fr 6. jan Fr 26. jan Fr 23. feb Fr 24. mar Fr FDR Stilling
Ikast A 4 4 6 7 8 7 5 14 4 51
Spentrup 4 4 4 5 -1 5 -2 2 - 10 0 31
Djursland A 2 3 3 4 3 3 2 8 2 26
Bedsted 2 3 - 0 6 4 3 - 0 18
Skovbakken  - - 1 2 4 5 - 4 0 16
Randers 0 1 0 1 1 1 1 6 -1 0 10
Tjørring 1 1 2 0 2 - - 2 0 8
Djursland B - 2 - 3 - - - - 0 5
SE Volley 3 - - - - - - - 0 3
Ikast B - 2 - - - - - - 0 2
DU16 6. okt Fr 27. okt Fr 17. nov Fr 8. dec Fr 6. jan Fr 26. jan Fr 23. feb Fr 24. mar Fr FDR Stilling
Ikast A 3 5 9 5 8 6 6 8 3 47
Skovbakken A 3 5 7 3 6 4 4 4 3 33
Holstebro 1 4 6 2 5 2 3 - 1 22
Ilskov 0 2 5 - 3 3 2 -1 - 0 14
Lyseng 1 3 2 1 2 1 - 2 0 12
Ikast B 0 1 4 0 4 - - - 0 9
Skovbakken B 2 2 3 - 1 - - - 0 8
Randers  - 1 - - - - - - 0 1
Gjern - - 1 - - 0 - - 0 1
Ry - - - - - - 1 - 0 0
DU14 6. okt Fr 27. okt Fr 17. nov Fr 8. dec Fr 6. jan Fr 26. jan Fr 23. feb Fr 24. mar Fr FDR Stilling
Skjern A 3 3 4 3 4 5 3 10 3 32
Skjern B 2 1 1 1 1 1 2 6 -1 1 13
Holstebro 1 2 2 - 2 2 1 2 0 12
Ikast - - - - - 3 0 4 -1 0 6
Skovbakken - 0 - - - - 0 - 0 0
Jylllandsserie/   Serie 1 damer 29. sep Fr 3. nov.  Fr 11. nov Fr 1. dec Fr 12. jan Fr 2. feb Fr 2. mar Fr 16. mar Fr   Stilling
Bedsted 7 4 9 - 7 - 9 12 48
ASV 4 4 5 5 5 3 4 3 2 31
VIF Mors - 7 - 7 5 5 7 - 31
Sunds - 3 4 - - 6 5 8 26
Skive 5 - 6 - 4 - 4 6 25
Randers VK 3 2 1 4 2 3 2 4 21
SIK Viborg - - 7 - - 8 -2 6 - 19
ASV 5 1 1 2 2 1 2 1 - 10
TST 2 - 3 3 - - - - 8
Aarhus 1900 - - 0 1 - 1 - 0 2
Jyllandsserie/    Serie 1-herrer 30. sep Fr 3. nov.  Fr 10. nov Fr 1. dec Fr 13. jan Fr 2. feb Fr 2. mar Fr 16. mar Fr   Stilling
Ikast 6 8 9 13 14 15 11 22 98
Tjørring IF 6 10 10 11 12 12 8 18 87
SKF KFUM 4 11 13 10 11 13 9 16 87
Hjerm A 4 13 11 9 10 11 5 14 77
Løsning VK 2 7 5 4 5 9 7 10 49
Holstebro 3 9 8 - 6 4 3 4 37
Skovbakken 0 5 -2 6 8 9 8 0 - 34
ASV 3 1 1 3 6 8 7 4 2 32
IF Lyseng - 6 0 7 7 10 - 0 30
Åbyhøj - - 7 2 2 6 - 12 29
Fjends Volley 2 4 2 5 4 3 1 0 21
Hjerm B - 2 4 3 - 1 2 8 20
Funder 3 - 0 - 0 5 6 - 14
Skive  - - 1 - - 2 0 6 9
VIF Mors - 3 - - - - - - 3
ASV4 - - - - 3 - - - 3
Ry - - - 1 - - - - 1
Aarhus 1900 - - - - 1 - - - 1
MIX SYD kval 29. sep 3. nov. 17. nov 8. dec 13. jan 26. jan 23. feb 10.  mar   Stilling
Skjern A A 12 14 11 12 11 11 28 99
Ikast A A 14 12 9 14 10 14 24 97
Ringkøbing A A 11 11 13 10 8 12 22 87
Herning B A 8 7 8 9 13 10 20 75
Tjørring A A 10 8 6 11 9 9 18 71
Gullestrup A 9 10 10 8 6 8 14 65
Herning A B 7 9 7 7 7 6 12 55
Gjellerup A B 5 6 5 5 5 7 16 49
Tjørring B B 4 - 2 3 3 5 10 27
Herning C B 6 4 3 6 2 4 2 27
Skjern B - 3 5 4 4 - 2 4 22
Ilskov A B 2 2 1 - 1 1 6 13
Lyseng - - - - - - - 8 8
Faster - 1 - - 2 - 3 - 6
SKF - - - - - 4 - - 4
Herning D - - 3 - - - - - 3
Ringkøbing B - - - - 1 - - - 1
Ilskov B - - 1 - - - - - 1
Nr. 1-6 er kvalificeret til finalestævnet i Hjerm 23. marts kl. 11.00
MIX NORD 29. sep 27. okt 17. nov 8. dec 13. jan 26. jan 23. feb 9. mar   Stilling
Hjerm A 9 12 13 12 12 11 12 22 103
Skive A 6 10 11 9 10 7 9 14 76
FLUIF A 5 9 10 10 9 9 11 12 75
Holstebro - 4 6 8 7 8 10 18 61
Thisted A 4 7 9 7 6 4 7 10 54
VIF A 7 8 7 6 8 5 4 4 49
Langhøj - 5 8 - 3 - 6 16 38
Bøvling 2 6 3 5 4 2 5 6 33
Hjerm B 1 1 5 2 2 3 1 8 23
Lemvig - - - 3 5 6 8 - 22
Hjerm C - 3 4 - - - 2 - 9
VIF B 3 - - - - - 3 2 8
Thisted B - 2 - 4 - - - - 6
FLUIF B - - 1 1 - 1 - - 3
Fjends - - 2 - 1 - - - 3
Nr. 1-6 er kvalificeret til finalestævnet i Hjerm 23. marts kl. 11.00
MIX øst 20. apr.   Stilling
0
Ikast 0
Gratis ekstrastævne: 20. april i Lyseng er gratis for fast tilmeldte mixhold fra Nord(vest) og Syd(vest)
Øvrige hold betaler 100 kr for deltagelse
Tilmelding senest tirsdag d. 16. april kl. 21.00 til jd@mjvb.dk