Resultater Ikast Volley Cup Ungdom 22-23/9-2001

 

Dame Ynglinge

1.        Oure VK

2.        Svedala Volley, Sve

3.        Havndal IF

4.        Lyngby Volley

5.        Rosenlund VK

6.        Skovbakken

7.        Brøndby IF

8.        Amager VK

9.        Fortuna Odense

10.     VKV Gladsaxe

11.     Ikast KFUM

12.     Bedsted KFUM

 

I DM-GP forsvinder Svedala ud af rækken og samtlige hold bagved, rykker en placering op.

 

 

Herre Ynglinge

1.        Grøndal VK

2.        DHG Odense

3.        Skårup IF

4.        BMV 90

5.        Oure VK

6.        Amager VK

7.        Värnamo VBA, Sve

8.        Havndal IF

9.        Midtfyns VK

10.     Ikast KFUM

11.     Vester Hassing

12.     Slagelse VK

13.     BMV 90 Gym.

14.     Hjerm FIF

 

I DM-GP forsvinder Värnamo ud af rækken og samtlige hold bagved, rykker en placering op.

Herre Junior

1.        Ikast KFUM

2.        Gentofte Volley

3.        Bernstoffsminde ES

4.        Havndal IF

5.        Oure VK

6.        Midtfyns VK

7.        VHG

8.        Spentrup IF

 

Dame Junior

1.        Kralupy 1

2.        Kralupy 2

3.        Värnamo VBA

4.        Kolding VUK

5.        BMV 90 Gym.

6.        HIK Aalborg

7.        Havndal IF 1

8.        Spentrup IF

9.        Havndal IF 2

10.     BMV 90

11.     Skive FVK

Piger

1.        Kralupy

2.        Svedala Volley

3.        Holstebro KFUM

4.        Värnamo VBA

5.        Gentofte Volley 1

6.        Ikast KFUM

7.        Gentofte Volley 2

 

Drenge

1.        Gentofte Volley

2.        Ikast KFUM

3.        Havndal IF

 

Mini Niv. A

1.        Gentofte Volley drenge

2.        Ikast Vestre 1

3.        Ikast Ty

4.        Moss Junior Volley

Mini Niv. B

1.        Skive FVK

2.        Gentofte Volley piger 1

3.        Svedala Volley 1

Mini Niv. C

1.        Gentofte Volley piger 2

2.        Ikast Østre

3.        Svedala Volley 2

4.        Ikast Vestre 2

 

Dame Ynglinge

Pulje A

 

 

 

Pulje B

 

 

 

 

Rosenlund

Gladsaxe

Fortuna

 

Havndal

Brøndby

Svedala

Rosenlund

 

2-0 (+13)

2-0 (+14)

Havndal

 

2-0 (+21)

1-2 (-8)

Gladsaxe

0-2 (-13)

 

1-2 (-4)

Brøndby

0-2 (-21)

 

1-2 (-6)

Fortuna

0-2 (-14)

2-1 (+4)

 

Svedala

2-1 (+8)

2-1 (+6)

 

1.        Rosenlund

2.        Fortuna

3.        Gladsaxe

4 p

2 p

0 p

1.        Havndal

2.        Brøndby

3.        Svedala

2 p

0 p

4 p

 

 

Svedala rykkes ned på 3. plads og går ind sammen med finaleholdene og spiller om placeringer 1-3.

 

Pulje C

 

 

 

Pulje D

 

 

 

 

Amager

Lyngby

Bedsted

 

Ikast

Skovbakken

Oure

Amager

 

0-2 (-26)

2-1 (+6)

Ikast

 

1-2 (-1)

0-2 (-18)

Lyngby

2-0 (+26)

 

2-0 (+17)

Skovbakken

2-1 (+1)

 

0-2 (-26)

Bedsted

1-2 (-6)

0-2 (-17)

 

Oure

2-0 (+18)

2-0 (+26)

 

1.        Lyngby

2.        Amager

3.        Bedsted

4 p

2 p

0 p

1.        Oure

2.        Skovbakken

3.        Ikast KFUM

4 p

2 p

0 p

 

Placering 10-12:

 

 

Placering 1-8:

 

 

 

Placering 6-9:

 

Placering 1-5:

Bedsted - Ikast

Gladsaxe - Ikast

Bedsted - Gladsaxe Rosenlund - Skovbakken

Havndal - Amager

Oure - Fortuna

Lyngby - Brøndby

Brøndby - Fortuna

Amager - Skovbakken

Havndal - Rosenlund

Lyngby - Oure

1-2

2-0

2-0

2-0

2-0

2-0

2-0

2-0

0-2

2-1

0-2

Placering 8-9:    

Placering 6-7:

Placering 4-5:

Placering 1-3:    

Fortuna - Amager

Brøndby - Skovbakken

Rosenlund - Lyngby

Havndal - Oure

Svedala - Oure

Svedala - Havndal

 

 

1-2

0-2

1-2

0-2

0-2

2-0

Herre Ynglinge

 

Pulje A

Pulje B

 

Grøndal

Oure

Midtfyn

 

Skårup

VHG

Havndal

BMV 90 Gy

Grøndal

 

2-0 (+27)

2-0 (+22)

Skårup

 

2-1 (+21)

0-2 (-21)

2-0 (+27)

Oure

0-2 (-27)

 

2-0 (+6)

VHG

1-2 (-21)

 

0-2 (-9)

2-0 (+16)

Midtfyn

0-2 (-22)

0-2 (-6)

 

Havndal

2-0 (+21)

2-0 (+9)

 

2-0 (+21)

 

 

 

 

BMV 90 Gy

0-2 (-27)

0-2 (-16)

0-2 (-21)

 

1.        Grøndal

2.        Oure

3.        Midtfyn     

4 p

2 p

0 p

1.        Havndal

2.        Skårup        

3.        VHG

4.        BMV 90 Gym

6 p

4 p

2 p

0 p

 

Pulje C

 

 

 

Pulje D

 

 

 

 

 

Ikast

BMV 90

Värnamo

 

DHG

Amager

Slagelse

Hjerm

Ikast

 

1-2 (-7)

0-2 (-14)

DHG

 

2-0 (+4)

2-0 (+28)

2-0 (+36)

BMV 90

2-1 (+7)

 

2-1 (+25)

Amager

0-2 (+-4)

 

2-1 (+12)

2-0 (+16)

Värnamo

2-1 (+14)

1-2 (-25)

 

Slagelse

0-2 (-28)

1-2 (-12)

 

2-0 (+11)

 

 

 

 

Hjerm

0-2 (-36)

0-2 (-16)

0-2 (-11)

 

1.        BMV 90

2.        Värnamo

3.        Ikast KFUM

4 p

2 p

0 p

1.        DHG           

2.        Amager

3.        Slagelse

4.        Hjerm          

6 p

4 p

2 p

0 p

 

 

Hjerm trak sit hold efter puljespillet.

 

Placering 9-13:

 

 

 

Placering 1-8:

 

 

 

Placering 1-4:

 

Placering 5-8:

 

Midtfyn - Slagelse

VHG - BMV 90 Gym

Ikast - VHG

Ikast - BMV 90 Gym

Grøndal - Amager

DHG - Oure

BMV 90 - Havndal

Skårup - Värnamo

Grøndal - Skårup

DHG - BMV 90

Havndal - Oure

Amager - Värnamo

2-0

2-0

0-2

2-0

2-0

2-0

2-0

2-0

2-0

2-0

0-2

2-0

Placering 11-12:

Placering 9-10:

Placering 7-8:    

Placering 5-6:

Placering 3-4:

Placering 1-2:    

VHG - Slagelse

Midtfyn - Ikast KFUM

Värnamo - Havndal

Oure - Amager

Skårup - BMV 90

DHG - Grøndal

 

2-1

2-0

2-1

2-1

2-0

0-2

 

 

Dame Junior

 

Pulje A

Pulje B

 

Kralupy 2

Värnamo

Havndal 1

HIK

BMV 90

 

Kralupy 1

Kolding

Skive

Havndal 2

Spentrup

BMV Gy

Kralupy 2

 

2-0

2-0

2-0

2-0

Kralupy 1

 

2-0

2-0

2-0

2-0

2-0

Värnamo

0-2

 

2-0

2-0

2-0

Kolding

0-2

 

2-0

2-0

2-1

1-2

Havndal 1

0-2

0-2

 

1-2

2-0

Skive

0-2

0-2

 

0-2

0-2

0-2

HIK

0-2

0-2

2-1

 

2-0

Havndal 2

0-2

0-2

2-0

 

0-2

0-2

BMV 90

0-2

0-2

0-2

0-2

 

Spentrup

0-2

1-2

2-0

2-0

 

2-1

 

 

 

 

 

 

BMV Gy

0-2

2-1

2-0

2-0

1-2

 

1.        Kralupy 2

2.        Värnamo VBA

3.        HIK             

4.        Havndal IF

5.        BMV 90      

8 p

6 p

4 p

2 p

0 p

1.        Kralupy 1

2.        Kolding VUK

3.        Spentrup IF

4.        BMV 90 Gym

5.         Havndal IF 2

6.        Skive FVK

10 p

6 p / +2 set / + 18 bolde

6 p / +2 set / +1 bolde

6 p / +2 set / -1 bolde

2 p

0 p

 

Placering 9-11:

 

 

Placering 5-8:

 

Placering 1-4:

BMV 90 - Skive

Havndal 2 - Skive

BMV 90 - Havndal 2

Havndal 1 - BMV Gym

Spentrup - HIK

Kralupy 2 - Kolding

Kralupy 1 - Värnamo

2-0

2-1

0-2

0-2

0-2

2-0

2-0

Placering 7-8:

Placering 5-6:

Placering 3-4:

Placering 1-2:

Havndal 1 - Spentrup

BMV 90 Gym - HIK

Värnamo - Kolding

Kralupy 1 - Kralupy 2

2-0

2-1

2-0

2-0

 

Herre Junior

 

Pulje A

Pulje B

 

Midtfyn

Ikast

Bernstoff

Spentrup

 

Oure

Gentofte

VHG

Havndal

Midtfyn

 

0-2

1-2

0-2

Oure

 

0-2

0-2

2-1

Ikast

2-0

 

2-0

2-1

Gentofte

2-0

 

2-0

2-0

Bernstoff

2-1

0-2

 

2-0

VHG

2-0

0-2

 

0-2

Spentrup

2-0

1-2

2-0

 

Havndal

1-2

0-2

2-0

 

1.        Ikast KFUM

2.        Bernstoffsminde

3.        Spentrup IF

4.        Midtfyns VK

6 p 4 p 2 p 0 p

1.        Gentofte Volley

2.        Havndal IF

3.        VHG

4.        Oure                                        

6 p

2 p / -1 set

2 p / -2 set

2 p / -3 set

 

Placering 5-8:

 

Placering 1-4:

VHG - Midtfyn

Spentrup - Oure

Ikast - Havndal 

Gentofte - Bernstoff

0-2

0-2

2-0

2-0

Placering 7-8:

Placering 5-6:

Placering 3-4:

Placering 1-2:

VHG - Spentrup

Oure - Midtfyn 

Havndal - Bernstoff

Ikast - Gentofte

2-1

2-0

0-2

2-1

 

Piger

 

Kralupy

Värnamo

Ikast

Svedala

Gentofte 1

Gentofte 2

Holstebro

Kralupy

 

2-0

2-0

2-1

2-0

2-0

2-0

Värnamo

0-2

 

2-0

0-2

1-2

2-0

0-2

Ikast

0-2

0-2

 

0-2

2-0

2-1

0-2

Svedala

1-2

2-0

2-0

 

2-0

2-0

2-0

Gentofte 1

0-2

2-1

1-2

0-2

 

2-0

1-2

Gentofte 2

0-2

0-2

0-2

0-2

0-2

 

0-2

Holstebro

0-2

2-0

2-0

0-2

2-1

2-0

 

1.        Kralupy       12 p

2.        Svedala Volley                        10 p

3.        Holstebro KFUM                   8 p

4.        Värnamo VBA                         4 p / -3 set / -7 bolde

5.        Gentofte Volley 1                   4 p / -3 set / -72 bolde

6.        Ikast KFUM                            4 p / -5 set

7.        Gentofte Volley 2                   0 p

Finale: Kralupy - Svedala              2-0 (25-16, 25-20)

 

Drenge

Mini Niveau A

 

Ikast

Havndal

Gentofte

 

Gentofte dr.

Ikast V1

Ikast Ty

Moss

Ikast

 

3-1 / 2-0

0-3 / 0-2

Gentofte dr.

 

2-0

2-1

2-0

Havndal

1-3 / 0-2

 

0-3 / 0-2

Ikast V1

0-2

 

2-0

2-1

Gentofte

3-0 / 2-0

3-0 / 2-0

 

Ikast Ty

0-2

0-2

 

2-1

 

 

 

 

Moss

0-2

1-2

1-2

 

1.        Gentofte

2.        Ikast KFUM

3.        Havndal     

8 p

4 p

0 p

1.        Gentofte Volley dr.

2.        Ikast Vestr

3.        Ikast KFUM Ty

4.        Moss Junior Volley

6 p

4 p

2 p

0 p

 

Mini Niveau B

Mini Niveau C

 

Skive

Gentofte Pi 2

Svedala 1

 

Gentofte Pi 2

Svedala 2

Ikast V2

Ikast Ø

Skive

 

2-0 / 1-2

2-0 / 2-1

Gentofte Pi 2

 

2-1 / 2-0

1-2 / 2-0

2-1 / 2-1

Gentofte Pi 1

0-2 / 2-1

 

2-1 / 2-1

Svedala 2

0-2 / 0-2

 

2-1 / 2-1

0-2 / 0-2

Svedala 1

0-2 / 1-2

1-2 / 1-2

 

Ikast V2

0-2 / 0-2

1-2 / 1-2

 

1-2 / 1-2

 

 

 

 

Ikast Ø

1-2 / 1-2

2-0 / 2-0

2-1 / 2-1

 

1.        Skive FVK

2.        Gentofte Volley pi 1

3.        Svedala Volley 1

6 p / +4

6 p / +1

0 p

1.        Gentofte Volley pi 2

2.        Ikast Østre

3.        Svedala Volley 2

4.        Ikast Vestre 2

10 p

8 p

4 p

0 p