Resultater Ikast Volley Cup 2002

 

Herreynglinge

Pulje A

 

Pulje B

 

A - Värnamo - Spentrup

0-2

DHG - Havndal

2-0

A - Värnamo – Gentofte

0-2

DHG - Rosenlund

2-0

A - Gentofte - Spentrup

2-0

Rosenlund - Havndal

1-2

Pulje C

 

Pulje D

 

Amager – Jels

2-0

Middelfart – Bedsted

2-0

Lemvig – Herning

2-1

Midtfyn – VHG

2-0

Amager – Herning

2-0

Middelfart – VHG

2-0

Lemvig – Jels

2-0

Midtfyn – Bedsted

2-0

Amager - Lemvig

2-1

Middelfart - Midtfyn

0-2

Jels – Herning

1-2

Bedsted – VHG

2-0

Stilling puljerne:

A: 1. Gentofte – 2. Spentrup – 3. Värnamo

B: 1. DHG – 2. Havndal – 3. Rosenlund

C: 1. Amager – 2. Lemvig – 3. Herning – 4. Jels

D: 1. Midtfyn – 2. Middelfart – 3. Bedsted – 4. VHG

Kvalkampe:

 

Plads 5-8:

Havndal – Lemvig

0-2

1.        DHG

2.        Middelfart

3.        Amager

4.        Midtfyn

5.        Lemvig

6.        Bedsted

7.        Gentofte

8.        Havndal

9.        Spentrup

10.     Värnamo (Sverige)

11.     VHG

12.     Rosenlund

13.     Jels

14.     Herning

Spentrup – Bedsted

0-2

 

Bedsted – Gentofte

2-1

Havndal – Herning

2-1

Plads 9-14:

Spentrup - Jels

2-0

Lemvig – Rosenlund

2-0

 

Herning – VHG

1-2

Värnamo - Middelfart

0-2

Plads 9-12:

Spentrup – Rosenlund

0-2

1/4-finaler:

 

 

VHG – Värnamo

1-2

Havndal – Amager

0-2

Finale:

DHG – Middelfart

2-0

Bedsted – Midtfyn

0-2

Plads 3-4:

Midtfyn – Amager

0-2

Lemvig – DHG

0-2

Plads 5-6:

Lemvig – Bedsted

2-1

Middelfart – Gentofte

2-0

Plads 7-8:

Havndal - Gentofte

0-2

½-finaler:

 

Plads 9-10:

Spentrup – Värnamo

2-0

DHG – Amager

2-0

Plads 11-12:

Rosenlund - VHG

2-1

Middelfart – Midtfyn

2-0

Plads 13-14:

Jels - Herning

2-0

 

 

Dameynglinge

Pulje A

 

Pulje B

 

A – Lyngby – Middelfart

2-0

B – Ikast – Rosenlund 1

0-2

A – Kralupy a – Brøndby

2-0

B – Kralupy b – Rosenlund 2

2-0

A – Brøndby – Middelfart

2-1

B – Ikast – Rosenlund 2

2-0

A – Kralupy a – Lyngby

1-2

B – Kralupy b – Rosenlund 1

2-0

A – Lyngby – Brøndby

2-0

B – Rosenlund 1 – Rosenlund 2

2-0

A – Kralupy a – Middelfart

2-0

B – Kralupy b - Ikast

2-0

Pulje C

 

Pulje D

 

C – Ubb/Fort – Lyseng 1

2-0

D – Amager – Lyseng 2

2-0

C - Ubb/Fort - Spentrup

2-0

D – Lyseng 2 – Havndal

2-1

C – Spentrup – Lyseng 1

2-1

D - Amager – Havndal

2-0

Stilling puljerne:

A: 1. Lyngby – 2. Kralupy a – 3. Brøndby – 4. Middelfart

B: 1. Kralupy b - 2. Rosenlund 1 - 3. Ikast – 4. Rosenlund 2

C: 1. Ubberud/Fortuna - 2. Spentrup - 3. Lyseng 1

D: 1. Amager - 2. Lyseng 2 - 3. Havndal

Kvalkampe:

Brøndby – Havndal

2-0

Plads 5-8:

Brøndby – Middelfart

2-0

  1. Lyngby
  2. Rosenlund 1
  3. Kralupy b
  4. Kralupy a
  5. Ikast
  6. Amager
  7. Ubberud
  8. Brøndby
  9. Middelfart
  10. Rosenlund 2
  11. Spentrup
  12. Lyseng 2
  13. Havndal
  14. Lyseng 1

 

Ikast – Lyseng 1

2-0

 

Ubberud – Rosenlund 2

2-0

 

Spentrup – Rosenlund 1

0-2

Plads 9-12:

Havndal – Lyseng 2

1-2

 

Lyseng 2 - Middelfart

0-2

 

Lyseng 1 – Spentrup

0-2

1/4-finaler:

Middelfart – Lyngby

0-2

Finale:

Lyngby – Rosenlund 1

2-0

 

Rosenlund 1 – Rosenlund 2

2-0

Plads 3-4:

Kralupy a – Kralupy b

0-2

 

Brøndby – Amager

0-2

Plads 5-6:

Ikast – Amager

2-1

 

Ikast – Ubberud

2-1

Plads 7-8:

Brøndby – Ubberud

0-2

½-finaler:

Ikast – Rosenlund 1

0-2

Plads 9-10:

Middelfart – Rosenlund 2

2-0

 

Lyngby – Amager

2-0

Plads 11-12:

Spentrup – Lyseng 2

2-0

 

 

 

Plads 13-14:

Havndal – Lyseng 1

2-0

 

 

Herre Junior

 

 

Gentofte 1

Gentofte 2

Grøndal

BMV 90

Ikast Hy

Ikast Hj

2-0

2-0

2-0

2-0

2-1

Gentofte 1

 

2-0

0-2

0-2

1-2

Gentofte 2

 

 

0-2

0-2

0-2

Grøndal

 

 

 

0-2

2-0

BMV 90

 

 

 

 

2-0

1.        Ikast HJ

2.       BMV 90

3.       Grøndal

4.       Gentofte 1

5.       Ikast HY

6.       Gentofte 2

 

 

 

 

 

 

Dame Junior pulje A

 

 

Svedala

HIK

Skive

 

Bedsted

1-2

2-0

2-0

 

Svedala

 

2-0

2-0

 

HIK

 

 

2-0

 

Stilling: Svedala, Bedsted, HIK, Skive 

 

 

 

Dame Junior pulje B

 

 

Grøndal

Ikast

Gentofte

 

Värnamo

2-0

2-0

2-0

 

Grøndal

 

2-0

2-0

 

Ikast

 

 

0-2

 

Stilling: Värnamo, Grøndal, Gentofte, Ikast 

 

 

 

½-finaler:

 

Finale:

Värnamo – Svedala

2-1

Värnamo – Bedsted

2-0

Plads 3-4:

Grøndal – Bedsted

1-2

Svedala – Grøndal

2-0

Plads 5-6:

Gentofte – Hik

2-0

Plads 5-8:

 

Plads 7-8:

Skive – Ikast

0-2

Gentofte – Skive

2-0

 

 

 

HIK - Ikast

2-0

 

 

 

 

1.        Värnamo

2.        Svedala

3.        Bedsted

4.        Grøndal

5.        Gentofte

6.        HIK

7.        Ikast

8.        Skive

 

Piger

 

 

Midtfyn

Värnamo

Lyseng

Gentofte 1

Gentofte 2

Ikast

0-2

1-2

0-2

1-2

2-0

Midtfyn

 

0-2

0-2

2-1

2-0

Värnamo

 

 

2-1

2-0

2-0

Lyseng

 

 

 

2-0

2-1

Gentofte 1

 

 

 

 

2-0

1. Värnamo

2. Lyseng

3. Midtfyn

4. Gentofte 1

5. Ikast KFUM

6. Gentofte 2

 

 

 

 

 

 

 

Drenge

 

 

Havndal

Lyseng

Ikast 2

 

Ikast 1

2-0

0-2

2-1

 

Havndal

 

0-2

2-0

 

Lyseng

 

 

2-0

 

Stilling: Lyseng, Ikast 1, Havndal, Ikast 2 

 

½-finaler:

 

Finale:

Lyseng – Ikast 1

2-1

Lyseng – Ikast 2

2-0

Plads 3-4:

Ikast 2 - Havndal

1-2

Ikast 1 – Havndal

2-0

 

 

 

 

1.        Lyseng

2.        Ikast 1

3.        Havndal

4.        Ikast 2

 

Kids level 2

Kids level 4-5

1.        Ikast V1

2.        Ikast V2

3.        Gentofte 3

4.        Gentofte 2

 

1.        Gentofte 1

2.        Ikast Ø1

3.        Svedala

4.        Havndal

5.        Ikast Ø2