Mix finalestævne: 1 hold fra Øst, 6 hold fra Nord og 7 hold fra syd
MIX-turnering MJVB 2016-17
Stillinger og tilmeldinger til kommende runder (0="Tilmeldt")
Mix Nord  - slutstilling
Hold     \Datoer 01-okt 29-okt 19-nov 11-dec 15-jan 05-feb 25-feb 18-mar GP-point
1 Hjerm 1 2 6 5 12 8 10 11 20 74
2 Thisted 1 4 7 8 8 10 12 9 14 72
3 VIF Mors 1 3 9 4 10 5 5 8 16 60
4 Holstebro 1 6 5 3 7 6 9 6 8 50
5 Skive   4 6 9 7 8 5 10 49
6 Bøvling 1   2 2 6 2 7 7 12 38
7 Fjends Volley 1       2 4 6   2 14
8 Hjerm 2           4 2 4 10
9 VIF Mors 2 1 1           6 8
10 Langhøj       4     4   8
11 Bøvling 2       3 3 1 1   8
12 Bøvling 3           2 3   5
13 Viborg B67 1       5         5
14 Holstebro 2           3     3
15 Thisted 2   3             3
16 Viborg B67 2       1         1
17 Bedsted     1           1
18 Fjends Volley 2         1       1
Mix Syd
Hold     \Datoer 1. okt.  Kval-runde 29-okt 19-nov 10-dec 14-jan 05-feb 04-mar 26-mar GP-point
1 Skjern 1 A 17 10 11 14 21 18 38 129
2 Sunds A 15 13 14 15 18 16 32 123
3 Snejbjerg 1 A 14 9 8 18 17 13 28 107
4 IF Centrum A 12 8 10 13 16 14 30 103
5 Ringkøbing A 11 6 12 16 19 12 24 100
6 Ikast 1 A 13 11 9   14 15 34 96
7 Herning 1 B 10 7 6 11 15 11 26 86
8 Sdr. Felding B/C 8 5 7 12 13 10 22 77
9 Gjellerup B 6 4 5 10 11 9 18 63
10 Tjørring 1 B/C 5 2 3 9 12 8 14 53
11 Skjern 2 B/C 1 1 2 7 8 7 20 46
12 Snejbjerg 2 B 9 3 4 8 9 3 6 42
13 Snejbjerg 3   3   1 6 6 5 16 37
14 Løgstrup/B67 2   2     5 10 6 2 25
15 Viborg B67 1   4       4 4 10 22
16 Herning 2 B 7     4 7 2   20
17 Lem B/C             12 12
18 SKF 1               8 8
19 Tjørring 2         2 5     7
20 SKF 2               4 4
21 Cremepadderne           3     3
22 Aulum         3       3
23 Snejbjerg 4         1   1   2
24 Skjern Mandag           2     2
25 Ikast 2           1     1
Hvor spilles stævnerne? tidsrammer, tilmeldingsprocedurer osv.
Mix finale i Hjerm søndag d. 2. april              
Bane 1-2:                  
A rækken                  
Pulje 1 Syd 1: Skjern, Øst 1: B67, Nord 2: Thisted      
Pulje 2 Nord 1: Hjerm, Syd 2: Sunds, Syd 3: Snejbjerg 1    
                   
B rækken Nord 3-4, VIF og Holstebro, Syd 4-5: Centrum og Ringkøbing  
                   
C rækken Nord 5-6, Skive og Bøvling , Syd 6-7: Ikast og Herning    
                   
Stævnestart kl. 10.30  Medaljeoverrækkelse ca. 15.30