MJVBs UDVALG
Klik på det udvalg, du søger, eller rul ned gennem siden
  • Turneringsudvalg DS, S1 og S2 (TU)
  • Turneringsudvalg MIX (S3-TU)
  • Ungdomsudvalg (UU)
  • Dommerudvalg (DU)
  • Beachvolleyudvalg (BU)
  • Protestudvalg (PU)
  • Revisorer
  • Bestyrelsen
  • Sekretariatet
     

  •  
     
     
     
     
     
    Turneringsudvalg 
    DS og JS

    Jørn Madsen, Skjernvej 14,1,
    7500 Holstebro, 97 41 31 34 j-madsen@outlook.com

    Bjarne Søndergaard, Rønheden 40,
    7755 Bedsted, 97 94 56 76 sabs@post.tele.dk

    Turneringssekretær DS: MJVB-Turnering
    Preben Dahlgaard, Gyvelvænget 19, 7755 Bedsted
    Tlf. 97 94 58 90, pdahlgaard@mail.dk

    Turneringssekretær alle Grand Prix-rækker: Sekretariatet
    Jørgen Donslund, Park Alle 6, 7430 Ikast
    61676820 , jd@mjvb.dk

    Turneringsudvalg 
    MIX
    SYD:
    Turneringsleder: Steen Jørgensen, Sjællandsgade 11,
    7400 Herning, 97 22 25 21,Mobil: 60 189 521  vibste@webspeed.dk
    Tilmeldinger/afbud: Mix-syd til-/framelding til GP-stævner til Steen senest torsdag før stævnet kl. 18.00
    -men pr. e-mail er fristen torsdag senest kl. 12

    NORD:
    Turneringsledere: Kurt Kristensen, TOR Skolevej 8, Outrup, 60 15 92 17, kurt.kristensen4@skolekom.dk
    rog Brian Bendtsen, VIF Mors
    Tilmeldinger/afbud i Mix-Nord mailes til sekretariatet senest onsdag før stævnet kl. 21.30. Turneringsplanen i Mix-Nord skal man herefter finde på MJVBs hjemmeside. 
    Kurt og Brian er rækkens politiske leder, som man henvender sig til, hvis man ønsker forandringer eller har gode idéer til turneringen.


    Ungdomsudvalg Kenneth Rusbjerg, 61 40 53 28, rusbjerg@gmail.com
    Flemming Rindom, flemming_rindom@hotmail.com
    Keld Vestergaard, Haubovænget 7, 7560 Hjerm, 22755765

    Turneringsleder Kids Vestjylland: Jørgen Donslund (sekretariatet)
    Turneringsleder Kids Østjylland: Heine Gøtzsche, Batum Hedevej 2, 8830 Tjele, helleheine@gmail.com, 22152646

    Instruktionsvalg Opgaven varetages af TC Vest
    /Mats Björkman, Jens Holdgårdsvej 83,
    7430 Ikast, 97 15 19 56, mb@isi.dk 
     
    Dommerudvalg Dommerudvalget i MJVB er nedlagt.
    Dansk Volleyballforbund uddanner dommere. Sekretariatet ajourfører dommerlisten på hjemmesiden. Dommere, der står på den liste er lovlige dommere i kredsen
    .
    Beachudvalg

    Formand: Niels Dahlgaard, Gartnervænget 1, 7755 Bedsted, 24440235, nielsvolley@sport.dk
    Medlem: Erik Gravesen, 40988278, erik@vollies.dk

    Protestudvalg Ingolf Christensen, Ingemannsvej 20,
    7400 Herning, 97 12 94 56, ingolf@grundtvig.dk

    Jes Christian Jessen, Oluf Ringsvej 6
    7500 Holstebro, 97 42 80 74

    Jan Troelsgaard, Slåenvej 172, Mejdal
    7500 Holstebro, tlf. 97 42 07 97, jan_t@post11.tele.dk

    Revisiorer Arvid Lisbjerg, Lerpytterne 4
    7500 Holstebro, Tlf. 97 41 17 39

    Lissy Rabjerg Bundgaard, Struervej 112,
    7500 Holstebro, 30 11 92 45

    Revisorsuppleant:
    Erik Kreuzfeldt, Svaneparken 327,
    7430 Ikast, 28608298, kreuzfeldt@gmail.com